Kategorie: Novinky

10 minut, 50 korun a katastr nemovitostí. Zjistit vaše rodné číslo zvládne na internetu téměř každý

10 minut, 50 korun a katastr nemovitostí. Zjistit vaše rodné číslo zvládne na internetu téměř každýVíte, co všechno se o vás dá zjistit na internetu? Překvapivě docela dost věcí. Třeba k odhalení vašeho rodného čísla stačí lidem, kteří vědí, jak hledat, jediná věc – katastr nemovitostí.

Radiožurnál to vyzkoušel na vlastní kůži. Respektive na kůži figurantky Lenky. Tu posadili k počítači a datový novinář Českého rozhlasu Jan Cibulka jí předvedl, co všechno o ní umí jednoduchým prohledáním internetu zjistit. 

A bylo toho dost. Na získání prvních údajů mu stačilo zadat do vyhledávače Lenčino jméno. Se získanými údaji pak snadno získal další informace z katastru nemovitostí: stačilo vyřídit si dálkový přístup do katastru a okamžitě mohl hledat ještě podrobněji. 

Přečtěte si zbytek na

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zajimavosti/_zprava/10-minut-50-korun-a-katastr-nemovitosti-zjistit-vase-rodne-cislo-zvladne-na-internetu-temer-kazdy--1791678 

print Formát pro tisk

Reklama

Externí data protection officer

Pro naše klienty zajišťujeme funkci externího Pověřence pro ochranu osobních údajů takzvaného DPO (Data Protection Officer).

Kontaktujte nás pro informace a domluvte si úvodní konzultaci a nezávaznou nabídku.